Saf Android Telefon Essential Nihayet Tanıtıldı


Android platformunun yaratıcısı Andy Rubin’in bizzat üzerinde durarak tüm detaylarıyla ilgilenip ortaya çıkarttığı yeni akıllı telefon Essential ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

1. Essential titanyum ve seramik malzemelerinden üretildi

Essential titanyum ve seramik malzemelerinden üretildi

Piyasadaki telefonların gövdelerinde genellikle alüminyum malzemeler tercih ediliyor. Alüminyum malzeme telefonların hafif olmasına katkı sağlasa da dayanıklılık açısından titanyum malzemesine göre daha zayıf. Andy Rubin’in imzasını taşıyan Essential titanyum ve seramik malzemelerinden üretilen gövdesi sayesinde darbelere ve düşmelere karşı oldukça dayanıklı. 

2. Qualcomm's Snapdragon 835 işlemcisine sahip

Qualcomm's Snapdragon 835 işlemcisine sahip

Herhangi bir logonun yer almaması da telefonun hem güzel görünmesine hem de minimalist tasarım anlayışına büyük katkı sağlıyor. Çoğu Android telefonda kullanılan Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 835 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den güç alan telefonun dahili hafızası ise 128 GB. Android işletim sistemli telefonda 2560 x 1312 piksel çözünürlüklü 5,7 inçlik ekran yer alıyor. Telefonun dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de çift arka kamerası. 

iPhone 7 Plus‘ta kullanılan çift kamera sisteminin aksine Essential kamera anlayışı açısından Huawei’nin P9 ve P10modellerindeki kameralara benziyor. Telefonun arkasında yer alan ikinci kamerada 13 megapiksellik monokrom sensör kullanılıyor. Bu sensör düşük ışıkta kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Işığın yetersiz kaldığı durumlarda F/1.85’lik lense de pek tabii büyük iş düşüyor. 30 FPS’de 4K video kaydına izin veren 13 megapiksellik çift arka kameraya F/2.2 diyaframlı 8 megapiksel ön kamera eşlik ediyor


3. Dünyanın en küçük 360 derecelik kamerasına sahip

Dünyanın en küçük 360 derecelik kamerasına sahip

Essential’ın alametifarikalarından bir diğeri de yazının başında da belirttiğimiz gibi modüler yapısı. Telefonun arkasında yer alan manyetik bağlantı sayesinde telefona çeşitli aksesuarlar takılabiliyor. Dünyanın en küçük 360 derecelik kamera aksesuarı sayesinde telefonda 360 derecelik çekimler de gerçekleştirilebiliyor. Hızlı şarj destekli 3.040 mAh‘lik pille birlikte gelen Essential’ın dört farklı renk seçeneği bulunuyor.

Amerika’daki satış fiyatı 699 dolar olan telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz bilinmiyor. Essential’ı 360 derecelik kamerayla satın almak isterseniz 749 doları gözden çıkarmanız gerektiğini söyleyelim.

4. Essential PH-1 teknik özellikleri

Essential PH-1 teknik özellikleri

loading...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları