Tüm dünyada milyonların hayranlığını kazanan HBO yapımı Game of Thrones ile ilgili yapılan açıklama hayranlarını bir hayli üzecek.

Dünya genelinde büyük bir kitlenin beğenisini kazanan ve adından sıkça söz ettiren Game of Thrones ile ilgili üzücü haberlere bir yenisi daha eklendi. Her sezonu büyük bir merak uyandıran ve televizyon tarihine altın harflerle adını kazıtan dizinin 8. sezon ile sona ereceği haberleri kulaktan kulağa dolaşıyordu. Bilindiği üzere dizi başladığında 7 sezon olarak planlanmıştı. Fakat büyük yankı uyandıran dizinin hayranları, Game of Thrones'un uzatılabileceği kanısına sahipti. 

Geçtiğimiz günlerde dizinin 7. sezonunun bu yıl olduğu gibi Nisan ayında yayınlanmasının çok zor olduğu, yeni sezonun yüksek ihtimalle Haziran ayında başlayacağı duyurulmuştu. Bu da dizinin 6. sezonunun bitiminden bir yıl sonrasına tekabül ettiği için bir çok hayranı bu durumu üzüntü ile karşılamıştı.

Ve hepimizin beklediği kış kapıda ( Winter is coming! Very Soon )

Ve hepimizin beklediği kış kapıda ( Winter is coming! Very Soon )

Dizi ile ilgili yeni açıklama ise hem iyi hem kötü gibi duruyor. Daha önce HBO yöneticisi Mark Lambordo, dizinin 7. sezondan sonra sona ereceğini açıklamış olsa da kulislerde 8. sezondan bahsediliyordu.  Dizinin sona eren sezonunda bir çok olayın açığa kavuşmaya başlamış olması da Lambordo'nun açıklamasını doğrular nitelikteydi.  Ama HBO tarafından yapılan yeni açıklama ile 8. sezonun son sezon olduğu kesinleşmiş oldu. Her ne kadar dizinin hayran kitlesi için sevindirici bir haber olsa da geriye kalan sezonların 7'şer bölümden oluşacak olması hevesleri kursakta bırakmış gibi duruyor.

Dizinin uzatılmaması gerektiği yönündeki düşüncenin altında yatan sebep ise zaman doldurmak adına fazladan yapılacak üçer dörder bölümlük sezonlar yerine, dolu dolu geçecek ve insanları televizyonlara kilitleyecek 2 sezonun daha mantıklı görülmesi olarak belirtiliyor.

Her ne kadar bu açıklamalar biraz olsun hayranları üzmüş olsa da gerçeklerin yavaş yavaş gün yüzüne çıktığı, kışın gelmeye başladığı ve daha büyük savaşların görüleceği çok güzel geçecek 2 sezonun hayali bu düşünceleri akıldan uzak tutmakta etkili olacak gibi.

Game of Thrones - Sezon 7 / İlk Fragman

Siz ne düşünüyorsunuz?

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları